knihy, podnikání

Dočteno: Byznys v plné nahotě od Richarda Bransona

Nevěřil jsem, že by někdo mohl napsat více strhující povídání o svém podnikání než můj oblíbenec Donald Trump, ale napsal. Jedná se o knihu Byznys v plné nahotě od majitele skupiny Virgin Group Richarda Bransona a kdybych měl jen jedno slovo na definici jejího obsahu, použil bych WOW!

Richard je mistr slova a vyprávění, o svém obchodní impériu – Virgin group, dokáže mluvit s nesmírnou skromností a láskou, naprosto fantasticky popisuje své začátky a cestu k úspěchu, která nebyla vždy úplně růžová. Branson zde popisuje zcela přesně a do detailu jednotlivé okamžiky svého podnikání a rozvoje Virgin Group.

V dnešní době skupina Virgin patří mezi největší společnost na světě zaměstnávající desítky tisíc lidí na všech kontinentech. Z původně rozesílkové služby na hudební nahrávky se postupně Virgin přetvořila na skupinu objímající jak hudební průmysl, telekomunikace, železnice až po leteckou dopravu a lety do vesmíru Virgin Galactic.

Branson v knize popisuje jednotlivé momenty při vyjednávání s vládou,bankami i leteckými společnostmi i to, jak pečuje o své zaměstnance, které bere pravidelné na svůj ostrov Necker, vypráví o setkáních, která uskutečnil třeba s Dalajlámou nebo Nelsonem Mandelou a stál u vzniku tzv. světové rady stařešin.

Pozor, věděli jste třeba, že právě Virgin Rails nasadila ve velkém vlaky Pendolino a Richard o nich hovoří jako o nejlepších vlacích, které měl možnost poznat?

Prostě tato kniha je strhující od začátku do konce a je v ní tolik inspirace, že podle ní můžete založit firmu a rovnou uspět:-)

Závěr knihy je napsán formou doslovu, který mě naprosto odzbrojil a tak jej zde musím uvést:

“Kdybych si v mládí nezničil koleno,
nejspíš by se ze mě stal sportovec.
Kdybych nebyl dyslektik, neodešel bych ze školy
v šestnácti a nezaložil časopis, což znamená, že by nevznikl
Student, takže by se nezrodila ani Virgin Records, takže by…”
Richard Branson

Knihu můžete koupit třeba tady, nejlepší a nejlevnější online knihkupectví:-).

2 thoughts on “Dočteno: Byznys v plné nahotě od Richarda Bransona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *