podnikání, práce

Vyzkoušeno za vás: založení s.r.o. 100% online [aktualizováno]

Potřebujete založit firmu?

Máte několik možností:

  • Založit si ji sám. To ale zabere dost času, když ho přepočtete na hodinovku, vyplatí se nechat si firmu založit.
  • Druhou možností je nechat si založit firmu advokátem, který, jak píšou kluci z Na stejné lodi ve svém článku, dnes umí založit firmu na jednom místě za nějakých 13.000 Kč a dokonce je v plánu, že založení s.r.o. by mělo kompletně vyjít na nějaké 3 tisíce.
  • Třetí možností je koupit si hotovou ready made firmu, to ale pokud nepotřebujete historii, nemá dnes příliš význam (základní kapitál sro je jen 1 Kč, dříve to bylo 200 tis. a to byl důvod prošč sáhnout pro ready made).
  • A poslední variantou je založit si firmu onlinu, pouze za cenu povinných poplatků a jediné, kam musíte skutečně jít, je ověřit si podpisy na Checkpointu a ověřené dokumenty následně poslat.

Tu poslední možnost jsem aktuálně využil i já a natolik mě překvapila, že jsem se o tom rozhodl napsat článek. Nové eseróčko jsem zakladál přes zalozfirmu.cz, což je veřejně prospěšná organizace, která je primárně financovaná asi z EU a firmy, ať již s.r.o., akciovky nebo jen živnostenské listy, zakládá pouze za povinné poplatky, tedy celkově založíte s.r.o. za 12.533 Kč a obrovskou devizou této varianty je založení plně online.

Na zalozfirmu.cz si založíte účet, který vás provede všemi formalitami, nahrajete dokumenty, veškeré další potvrzování probíhá online buď na portálu nebo mailem a opravdu mimo prvotní odeslání ověřených dokumentů nemusíte chodit nikam.

V rámci ceny získáte založení firmy vč. společenské smlouvy, založení firemního účtu, všech výpisů z živnostenského i obchodního rejstříku, registraci živnostenských listů, atd.

Veškeré tyto činnosti si naklikáte ve vašem uživatelském účtu, jako byste nakupovali v eshopu. V podstatě firmu založíte na pár kliknutí🙂 Cokoliv se s vaší firmou “děje” je vidět ve vašem uživatelském účtu, takže máte možnost sledovat zakládání skoro v přímém přenosu:-) Jediné, co v rámci registrace není (a chybí) je registrace na příslušném finančním úřadu, toto si budete muset oběhnout nebo vyřídit přes datovku sami.

Takže jestli o firmě uvažujete, určitě to zkuste, #vyzkousenoZaVas a 100% spokojenost. Celkově celý proces trvá cca 7-10 dní.

Další info tady.

Aktualizace 2018

Služby zalozfirmu.cz jsme využili těsně nv závěru roku 2017 s tím, že jsme zakládali spol. ivnty s.r.o.. Celý proces doznal výrazného zrychlení, kdy firma byla založena do  7 dní a s výrazně nižší cenou než při mé první zkušenosti. Pokud nebudete měnit zakládající listinu, pak máte s.r.o. založené do týdne s cenou 7.500 Kč se všímvšudy.

2 thoughts on “Vyzkoušeno za vás: založení s.r.o. 100% online [aktualizováno]

  1. Nechat si založit společnost “na klíč” je celkem zajímavý nástroj. Sice to něco stojí, ale šetří to spoustu času a starostí. Žádný startup takto asi začínat nebude, ale pokud zakládáte svou několikátou společnost, tak určitě čas dokážete využít na schůzce se zákazníky a ne ho prosedět na úřadech. My jsme si nechali jednu společnost založit tady a byla to rozhodně dobrá volba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *